خرید ساعت : اگر قصد خرید یک ساعت مچی با کیفیت و خوب را دارید ما در این مقاله شما را با 30 نکته ی کلیدی که در برترین سایت ها جهان در مورد خرید یک ساعت آورده شده را به شما می گوییم . امیدواریم بتوانیم شما را در خرید یک ساعت خوب یاری کنیم . ساعت به عنوان یک کادویی شیک همیشه جایگاه خوبی در بین هدیه داشته است .

1- قرن هاست که ساعت سازان هنر خود را بهبود داده اند تا ساعت ها بهترین کارکرد و طراحی ها را داشته باشند . در وحله اول سعی کنید درباره ساعت ها کمی اطلاعات خود را بیفزایید . و بدانید که چه مدل ساعتی را می خواهید خریداری کنید . با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید یک اطلاعات کاملی راجع به انواع ساعت ، نحوه کارکرد آنها و سایر اطلاعات تکمیلی را به دست آورید .

 خرید ساعت
خرید ساعت

2- وب سایت ها و وبلاگ های بی شماری آخرین اخبار و آموزش ها را راجع به  طراحی ساعت مچی ارائه می دهند. شما حتی می توانید در وب سایت های خود مارک جستجو کنید تا کاملا از نحوه کارکرد ساعت با خبر شوید . وب سایت Rolex  ، Omax  از انواع این سایت ها می باشد .با یک ساعت ساز محلی صحبت کنید  – آنها انباری از دانش هستند و همیشه مایل هستند در مورد گزینه های مختلف ساعت مچی صحبت کنند و شما یک خرید ساعت مطمئن را داشته باشید.

مراجعه به وب سایت های مرجع ساعت
مراجعه به وب سایت های مرجع ساعت

3-  یکی از اولین معیارهایی که در خرید ساعت وجود دارد ، قیمت آن است. با این حال ، مهمتر است که ارزش ساعت را قبل از بحث قیمت گذاریبررسی کنید.قیمت مهمترین چیز نیست. برای خرید یک ساعت با کیفیت بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید.ساعتهای جعلی را ششما به وفور می توانید در بازار ببینید . اکثر آنها عمر کوتاهی دارند و حتی خیلی سریع تغییر رنگ می دهند .

قیمت معیار اصلی خرید ساعت
قیمت معیار اصلی خرید ساعت

4-  هنگام خرید ساعت مچی آنلاین دقت کنید. ابتدا شهرت فروشنده و شرکت را بررسی کنید. اگر تازه کار هستند ، اطمینان حاصل کنید که می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید . گارانتی را فراموش نکنید . همچنی چک کنید آیا فروشنده حضور قوی در اینترنت و شبکه های اجتماعی دارد یا خیر. فراموش نکنید در بازار ساعت ، نمونه های جعلی بسیاز زیادند.

خرید آنلاین ساعت مچی
خرید آنلاین ساعت مچی

5- به طور کلی زمانی که در بازار به دنبال خرید ساعت هستید این میزان هزینه ای که شما صرف میکنید است که کیفیت را مشخص می کند .

6- ساعت های زیر 100 هزار تومان – ساعتهای مصرفی

اینها ساعت های مصرفی محسوب می شوند . اغلب کیفیت چندان بالایی ندارند اما برای کسانی که خیلی نمی خواهند هزینه کنند و در عین حال در طول روز نیاز به یک ساعت دارند می تواند گزینه های مناسب باشد .

7- ساعت  های یک میلیونی

این ساعت ها کیفیت خوبی دارند و برند هستند . هر چند ممکن است برند شناخته شده ای نباشند. اغلب دارای گارانتی می باشند و برای کسانی که میخواهند یک ساعت بخرند و مدت زیادی را از آن استفاده کنند مناسب است

8- ساعت های 10 میلیونی

این دسته از ساعت ها نیز ساعت های برندی هستند که دارای گارانتی های طولانی مدت می باشند . البته باز هم ممکن است برندهای خیلی معتبری نباشند . و عموما از کیفیت بالایی برخوردارند .

9- ساعت های 100 میلیونی – ساعت های لوکس

در نهایت بهترین مدل های ساعت با گارانتی های مادام العمر وئ برند های بی نظیر سوئیسی میتواند در این دسته قرار گیرد .

10-  خرید ساعت و لذت بردن از آن

یک ساعت مچی با کیفیت ، بیانگر شخصیت شماست. سعی کنید همه پول خود را صرف یک ساعت بسیار با کیفیت کنید و از آن لذت ببرید به جای اینکه چندین ساعت بی کیفیت داشته باشید .

حتما خودتان آن را انتخاب کنید زیرا باید شخصیت شما را منعکس کند. از دیگران نیز مشورت بخواهید اما در نهایت این شمایید که باید آن ساعت را در دستان خود بیندازید .


فروشگاه اینترنتی شادی کده ارائه دهنده انواع کادویی و ساعت


لذت بردن از یک ساعت زیبا
لذت بردن از یک ساعت زیبا

11- ساعتها جزو خریدهای هستند که می توانند برای چند دهه استفاده شوند. یک ساعت مچی زیبا می تواند یک نقطه عطف یا یک دستاورد باشد – مانند فارغ التحصیلی از دانشگاه یا گرفتن اولین شغل شما.یادتان باشد ساعتها فقط یک قطعه کاربردی نیستند – باید از انداختن آن نیز لذت ببرید.

12- راهنمای مرد برای ساعت مچی: نحوه انتخاب یک ساعت : اگر به دنبال این هستید که یک ساعت خوب بخرید ، اما تقریباً چیزی در مورد ساعتی که در مچ دست خود قرار داده اید ، نمی دانید ، این مقاله برای شما مناسب است. از وزن کردن جوانب مثبت و منفی انواع سازوکارها ، گرفته تا ارائه ایده ایی درباره سبکهای مختلف ساعتهای مردانه ، ما اصول اولیه همه چیزهایی را که همیشه می خواستید در مورد یک ساعت به شما می گوییم .

13-  حرکت را در هنگام خرید ساعت تماشا کنید

هنگامی که شما خود را با ساعتها آشنا می کنید ، یک کلمه که خیلی زیاد پیش می آید “جنبش” است. حرکات ساعت در سه نوع مکانیکی ، اتوماتیک و کوارتز قرار می گیرد. در زیر تفاوت های بین آنها و جوانب مثبت و منفی آنها را توضیح می دهیم.

14- ساعت های مکانیکی : یک ساعت مکانیکی دارای حرکتی است که توسط یک منبع تغذیه – یک سیم کویل فلزی ایجاد می شود جریان اصلی ، آن را به آرامی و به طور مساوی پخش می کند و باعث می شود دست دوم با یک حرکت صاف و گسترده در قسمت جلوی ساعت حرکت کند. بیشتر شبکه های برق در حدود 9-13 اینچ طول دارند. هرچه جریان برق طولانی تر باشد ، میزان ذخیره ساعت مکانیکی شما طولانی تر است . از نظر بسیاری از موارد ، ساعتهای مکانیکی به دلیل شجره نامه سنتی و کار و مهندسی پیچیده که رویشان انجام شده انتخابی خاص به شمار می رود .

ساعت مکانیکی
ساعت مکانیکی

جوانب مثبت ساعتهای مکانیکی:

 • بدون باتری کار میکند . از آنجا که یک ساعت مچی مکانیکی توسط یک مایع دست ساز ایجاد می شود ، دیگر نیازی به ساعت فروشی ها نیستید تا یک باتری را جایگزین کنید.
 • حرکت صاف. برای بعضی از افراد ، یک حرکت نرم و صاف از طرف دوم از نظر زیبایی شناسی لذت بخش تر از “تیک تیک تیک” ساعتهای کوارتز است.

جوانب منفی ساعتهای مکانیکی:

 • نیاز به سیم پیچ منظم دارد. اگرچه اکثر شبکه های ساعت مچی مکانیکی می توانند دو روز بدون سیم پیچ انجام شوند ، توصیه می شود یکبار در روز آن را باد کنید. همانطور که در بالا ذکر شد ، برخی از افراد از این امر لذت می برند ، اما برخی دیگر آن را مزاحمت می دانند.
 • دقیق نیست. در حالی که یک ساعت مچی مکانیکی خوب می تواند زمان را تا دقت 99.999٪ حفظ کند (که در حدود 1/1 ثانیه در روز است) ، با افزایش سن و استفاده ، این دقت شروع به کم شدن می کند. برای حفظ صحت آن ، باید هر 5 تا 10 سال یکبار ساعت مکانیکی خود را به تعمیراتی ها برسانید. علاوه بر این ، تمام ساعتهای مکانیکی به طور برابر نیستند برخی از دیگران دقیق تر از دیگران هستند. سرانجام عوامل محیطی ماندد رطوبت و … می توانند دقت یک ساعت مکانیکی را خراب کنند. اگر زمان دقیق دقیق ترین اولویت شماست ، ساعت کوارتز را انتخاب کنید.
 • گران بودن. تمام آن کارهای دستی و مهندسی دقیق که در یک ساعت مکانیکی قرار می گیرند ، هزینه های بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت.

15- ساعت های اتوماتیک

ساعتهای اتوماتیک تقریباً دقیقاً مانند مکانیکی هستند – آنها از یک منبع تغذیه استفاده می کنند و از چرخ دنده های پیچیده برای جابجایی دست های ساعت استفاده می کنند – اما آنها نیازی ندارند که ساعت را باد کنید تا حرکت کند . آنها همچنین به عنوان ساعتهای “سیم پیچ” معروف هستند.

جوانب مثبت ساعتهای اتوماتیک

 • بدون باتری کار می کنند.
 • حرکت صاف دقیقاً مانند ساعتهای مکانیکی دارند.
 • شخصیت. همان مقدار مهندسی و کارهای دستی به عنوان یک ساعت مکانیکی در یک ساعت اتوماتیک نیز به کار میرود.

جوانب منفی ساعتهای اتوماتیک

 • عوامل محیطی می توانند دقت آنها را کم کنند .
 • در صورت عدم استفاده نیاز به نگه داشتن بادگیر ساعت دارد
 • گران بودن . همان مسئله ساعتهای مکانیکی. صنایع دستی و مهندسی ارزان نیستند!

16- ساعت های کوارتز ( ساعت های معمولی موجود در بازارها )

ساعتهای کوارتز بسیار دقیق و بسیار مقرون به صرفه هستند.

یک حرکت کوارتز به جای اینکه از یک شبکه اصلی تغذیه شود ، از یک باتری کوچک استفاده می کند. باتری برق را از طریق یک کریستال کوارتز کوچک ارسال می کند و باعث می شود که کریستال 32،768 بار در ثانیه لرزش داشته باشد. ارتعاشات توسط یک مدار اندازه گیری می شود ، که لرزش را به یک پالس تبدیل می کند ، که دست دوم را روی ساعت حرکت می دهد. از آنجا که ساعتهای کوارتز از پالس های برقی برای جابجایی دست دوم استفاده می کنند ، حرکات متمایز “تیک تیک تیک” دارند. و به اندازه یک ساعت مکانیکی یا اتوماتیک صاف و روان حرکت نمی کنند .

از آنجا که حرکات کوارتز به برق و قطعات متحرک کمتری تکیه می کنند ، آنها بسیار دقیق تر هستند و می توانند خیلی بیشتر از ساعت های مکانیکی یا اتوماتیک در برابر ضربه مقاومت کنند. به همین دلیل است که بیشتر ساعتهای ورزشی از یک حرکت کوارتز استفاده می کنند.

جوانب مثبت خرید ساعت های کوارتز:

 • زمان دقیق. کوارتز از همه حرکات دقیق ترین است. هرگز در طول روز ثانیه ای از دست نمی رود و اضافه نمی شود.
 • نگهداری کمتر. علاوه بر اینکه هر سال باتری را تغییر می دهید ، تعمیر و نگهداری کمی در ساعت مچی کوارتز وجود دارد.
 • مقرون به صرفه می توانید ساعتهای کوارتز را به قیمت پایین و ارزان بخرید.
ساعت
ساعت

جوانب منفی خرید ساعت های کوارتز:

 • حرکت آنها به صورت صاف نیست و تیک تاک مانند کار می کنند.

17- سؤال هنگام خرید ساعت: چرا به یک ساعت نیاز دارید ؟

مانند هر خرید دیگری ، باید تصمیم بگیرید که چه چیزی را از ساعت خود می خواهید. بدیهی است که شما می خواهید چیزی که به نظر خوب است ، اما آیا نگرانی اصلی شما این است؟

شما ممکن است به دنبال ویژگی های عملی مانند دوام و دقت باشید ، به خصوص اگر قصد دارید از آن برای غواصی ، ورزش های مسابقه ای یا سایر فعالیتهایی استفاده کنید که یک ساعت ارزان به کار نمی آید .

هنگامی که اولویت های خود را می دانید ، می توانید هنگام شروع خرید ، کاملا بدانی  چه می خواهید .

 

18-  خرید ساعت مچی عقربه ای یا دیجیتال؟

“عقربه ای” به معنای نوع قدیمی ساعت با دست و تیک است. این هنوز شیک ترین گزینه محسوب می شود ، و اگر می خواهید چیزی را به راحتی و به مناسبت های گاه به گاه بپوشید ، قطعاً دیجیتالی نمی خواهید. با این حال ، برخی از ساعتهای برند با نمایشگرهای عقربه ای و دیجیتال بهترین ها را در هر دو ارائه می دهند.

 

19-  خرید ساعت و نوع بند: فلز ، چرم ، یا لاستیک

تسمه های ساعت چرمی مانند کمربندهای چرمی هستند – باریک ، براق ، نوع ساده رسمی است ، اما از جنس مات است. چرم در تابستان گرم است و در اثر عرق آسیب می بیند ، بنابراین اگر بند چرمی را انتخاب می کنید بدانید برای تابستان باید فکری بکنید .

یک ساعت با یک دستبند فلزی یک ظاهر مردانه دارد که با لباس های رسمی مردانه به خوبی کار می کند . همچنین برای انداختن در دست در طول سال مناسب است. برای کیفیت خوب ، به دنبال یک دستبند با پیوندهای پیچ دار باشید.

نوع بند ساعت
نوع بند ساعت

20- چه ویژگی هایی را در یک خرید ساعت می خواهید بدانید؟

اگر می خواهید تلفن خود را برای خواب خوب از اتاق خارج کنید ، زنگ هشدار بسیار مفید است.

کرنومتر نیز گزینه ای آسان تر از تلفن شما برای تمرین زمان بندی است و به صورت استاندارد با یک ساعت کرونوگراف ارائه می شود.

یک تایمر شمارش معکوس برای کار و قرار ملاقات ها مفید است

آیا زیاد مسافرت می کنید یا در خارج از کشور همکار دارید؟ به دنبال خرید ساعت باشید که بتواند مناطق زمانی مختلف را به طور همزمان نمایش دهد.

آیا موارد مهمی همچون  قطب نما ، دماسنج یا فشار سنج هم می خواهید ؟

آیا برای یک ساعت دیجیتالی می خواهید آن را با رایانه یا تلفن خود متصل کنید ؟

ویژگی های یک ساعت
ویژگی های یک ساعت

21- ساعت فیک

قبل از اینکه قلب خود را بر روی یک نوع خاص از ساعت بگذارید ، با اقتصاد خرید ساعت آشنا شوید. تصمیم بگیرید که چقدر می خواهید هزینه کنید. بسیاری از مارک ها از نظر قیمت انتخاب های مختلفی دارند از صدها تا میلیون ها تومان .اگر تازه وارد دنیای ساعت شدید ، ممکن است اسیر ساعت های جعلی با قیمت های ارزان شوید .

یک ساعت مچی ارزان تر از یک مارک قابل اعتماد ، بسیار بهتر برای شما کار میکند تا یک ساعت جعلی از رولکس .

22-  پیگیری مقاومت در برابر آب

مقاومت در برابر آب چیزی نیست که شما فکر می کنید. هیچ ساعت را نمی توان با برچسب ضد آب نشان داد زیرا تضمین آن خیلی سخت است. و 100 متر مقاومت در برابر آب به این معنی نیست که می توانید 100 متر آن را در زیر آب برد و استفاده کرد .

مقاومت آب با آزمایش فشار در آزمایشگاه مشخص می شود همراه با غوطه وری در 10 سانتی متر آب به مدت یک ساعت. در زندگی واقعی ، ساعتها اغلب با آب در تماس هستند که چیزی غیر از استاتیک است – به عنوان مثال. غواصی ، امواج دریا و حتی دوش گرفتن.

23- معنی اعداد مقاومت در برابر آب چیست ؟

1- بدون مقاومت در برابر آب = حتی آن را خیس نکنید

2- مقاومت در برابر آب 30 متر = ضد آب در برابر آب – می توانید در باران قدم بزنید

3- مقاومت در برابر آب 50 متر = می توانید آن را در آب قرار دهید اما با آن شنا نکنید

4- 100 متر مقاومت در برابر آب = می توانید کمی شنا را روی سطح انجام دهید

5- 200  متر مقاومت در برابر آب = نزدیکترین چیزی که می توانید بدون خرید ساعت مچی غواصی به ضد آب برسید

اگر فقط قایقرانی می کنید و به طور عادی شنا می کنید و درواقع غواصی نمی کنید ، تا زمانی که به خوبی از آن مراقبت کنید یک ساعت مچی 200 متر دقیقاً خوب نگه خواهد داشت.

بدون در نظر گرفتن مقاومت در برابر آب با ساعت به حمام نروید – بخار و صابون به مرور زمان به آن آسیب می رسانند.

24- مقاومت گل و لای همان مقاومت در برابر آب نیست. ذرات گل و لای کوچک می توانند دکمه ها را خراب کند. دکمه های مقاوم در برابر گل و لای استفاده از ساختار محافظ استوانه ای ساخته شده اند.

25-  در هنگام خرید ساعت به علائم کیفیت دقت کنید 

 • Seal Of ژنو

این مهر گواهی کیفیت و منشأ آن است. از 30 میلیون ساعت تولید شده در سوئیس هر سال ، تنها – 24،000 – دارای نشان های معتبر ژنو هستند.

 • مهر ژنو

مهر و موم به طور مستقیم بر روی حرکات ساعتهای خاص که قوانین سختگیرانه را طبق قانون سوئیس اعمال می کنند اعمال می شود.

فقط تعداد انگشت شماری از ساعت سازان مهر دارند و دستیابی به آن بسیار سخت است. البته فقط به این دلیل که یک ساعت دارای Seal نیست ، باعث بد شدن آن نمی شود ، اما کسانی که دارای مهر ژنو هستند ، تقریباً همیشه دارای ساعت های لوکس و چشمگیر هستند.

26- دقت به وزن

وزن اغلب نشانگر ساخت و ساز جامد است و نشانه ای از کیفیت است. در هنگام خرید ساعت به وزن آن دقت کنید . اگر دست لاغری دارید ساعت های سنگین و فلزی مناسب شما نیست .

27 –  روشنایی  خوب

نور صفحه در تاریکی بسیار مهم است . شما ممکن است در هنگام شب بخواهید به ساعت خود نگاهی بیندازید اگر عقربه ها نورانی نباشند و یا نور زمینه کم باشد حتما به مشکل خواهید خورد . تقریباً تمام ساعتهای ورزشی نوعی از درخشندگی را دارند .کیفیت چراغ ساعت بسیار متفاوت است. حتما قبل خرید ساعت آن را در تاریکی تست کنید!

28-.خرید ساعت مچی و مواد به کار رفته در آن

ساعت های استیل تقریباً در تمام مدت از جنس استنلس استیل 316 درجه ساخته می شوند. به علاوه ، بند ساعت و پیوندهای دستبند باید به جای فلز تاشو یا هر چیز توخالی ، قطعات فلزی جامد باشند.در ساعتهای موجود در این سطح از بیشترین فلز ممکن استفاده می شود . این به معنی پلاستیک کم و فلز زیاد است.

اما بسیاری از ساعت های مچی دارای ویژگی هایی هستند که تاریخ یا حتی ماه را نشان می دهد.

علاوه بر تقویم ها یا ماه ، سایر امکانتشان شامل هشدار دهنده ، نشانگر ذخیره انرژی و … را نیز شامل می شود .

در مورد ساعت مچی مردانه شیک ، اساساً پنج نوع وجود دارد: لباس ، مزرعه ، غواص ، هواپیما و مسابقه. ما پرونده ها را در مورد هر یک از آنها گردآوری کرده ایم.

29- خرید ساعت مچی ( لباس)

تاریخچه: در اوایل قرن بیستم ساخته شد . درباره این ساعت ها همه چیز در مورد سادگی و پختگی است؛ براق است و نه اینکه سخت به طرز ظریفی توجه را جلب می کند –

ساعت لباس
ساعت لباس

ویژگی ها :

اندازه: به طور معمول نازک (برای راحت تر کشیدن و بیرون زدن دکمه پیراهن لباس).

شمایل: ممکن است دایره ای ، مستطیل یا مربعی باشد. گونه های پرمصرف معمولاً از فلزات گرانبها مانند طلا یا نقره ساخته می شوند.:

چه موقع بپوشید: همانطور که از نام آن پیداست ، شما یک لباس مجلسی را می توانید خیلی عالی با این ساعت ها ست کنید . با تی شرت و شلوار جین به خوبی جفت نمی شود.

30- خرید ساعت غواصی :

تاریخچه : در کنار سایر ساعت مچی ها ، ساعت مچی غواصی احتمالاً یکی از رایج ترین انواع ساعت است که در مردان در حال ورزش می بینید. در فیلم ها نیز مثلا جیمز باند از آن استفاده می کندن آن.

ساعت غواصی
ساعت غواصی

همانطور که از نام این محصول پیداست ، ساعت مچی غواصی برای افرادی طراحی شده است که زمان زیادی را در آب یا در نزدیکی آب می گذرانند. نکته اصلی فروش آنها این است که در برابر آب مقاوم هستند.

ویژگی: یک ساعت شیرجه اولین و مهمترین ویژگی آن باید مقاومت در برابر آب باشد . در حالت استاندارد تا 100 کتر زیر آب نیز مقاوم اند اگرچه بعضی از آنها حتی در اعماق پایین نیز می توانند مقاوممت کنند.

طراحی آن از  فلزات مقاوم در برابر خوردگی مانند فولاد ضد زنگ یا تیتانیوم ساخته شده اند. مطمئناً ساعتهای شیرجه ای را که از لاستیک و سیلیکون ساخته شده اند نیز مشاهده خواهید کرد. آنها مطمئنا کیفیت کمتری دارند .

زمان استفاده : در حالی که ساعت مچی غواصی برای استفاده در زیر آب طراحی شده بود ، پوشش و باند تمام فلزی آن به همراه طراحی های روی آن ، آن را به یک ساعت مچی مناسب برای پوشیدن روزمره نیز تبدیل می کند. شما می توانید آن را با پوشیدن لباس ورزشی ، پوشیدن گاه به گاه در طول روز استفاده کنید .

مقاله یک خرید ساعت مطمئن را خواندید همچنین بخوانید :


فروشگاه اینترنتی شادی کده ارائه دهنده انواع ساعت مچی و رومیزی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *