خرید کادو : خرید هدایای تولد بدون توجه به اینکه گیرنده چه کسی باشد می تواند استرس زا باشد ، اما می تواند به ویژه در هنگام نیاز به انتخاب یک کادو چشمگیر و معنادار برای دخترتان ، حیرت انگیز باشد. برای اینکه به مخاطبتان کادوی خوبی بدهید ، باید علایق او و رابطه بین شما را در نظر بگیرید ، سپس کادو منتخب خود را به روشی صمیمانه ارائه دهید. او را در روز ویژه خود خوشحال کنید و به او کادو تولد بدهید که هرگز فراموش نخواهد کرد!

کادو دادن یک روش عالی برای نشان دادن علاقه و اهمیت به  مخاطبتان است اما گاهی اوقات یافتن یک کادو مناسب بسیار دشوار است. خوشبختانه ، با برخی از ایده ها ، شما می توانید کادویی مناسب برای حتی سخت ترین افراد را انتخاب کنید.

1- برای خرید کادو شروع به تولید ایده کنید.

یک تکه کاغذ بیرون بیاورید و شروع به نوشتن ایده هایی برای کادو خود کنید. به آنچه مخاطب شما از نظر سرگرمی و علاقه دوست دارد فکر کنید. لیست را کوچک کنید که چه نوع کتاب ، فیلم یا موسیقی را مخاطب شما دوست دارد. در نظر بگیرید که چه نوع کادویی را می خواهید برای مخاطب خود خریداری کنید: یک کادو خنده دار ، یک کادو احساساتی و غیره.

این ایده ها را در ذهن خود نگه دارید تا همچنان به تولید ایده های بیشتر بپردازید و انتخاب های خود را محدود کنید.

تولید یده برای خرید کادو
تولید ایده برای

2- کادویی را انتخاب کنید که مربوط به شخصیت آنها باشد.

با استفاده از لیست به هدایایی فکر کنید که به عنوان یک شخص با آنها ارتباط برقرار می کند.

یک مخاطب اهل موسیقی میتواند با یک بلیط کنسرت ، یک گیتار ، یا یک گرامافون قدیمی و دکوری خوشحال شود .

کالاهای هنری یا صنایع دستی را برای یک فرد هنری تهیه کنید. برای یک مخاطب اسپرت انواع لباس های ورزشی ، توپ ها و … می تواند خوشحال کننده باشد .

اسباب بازی ها را برای کوکان بخرید . چیزی بهر از اسباب بازی برای آنها نیست . اگر کمی سن شان زیادتر شده اسباب بازی های متفکرانه مانند لگو و … خریداری کنید .به خارج از حواشی فکر کنید. به یاد داشته باشید علاوه بر علاقه مخاطبتان ، کادو شما باید متفکرانه و جالب باشد.

در نظر گرفتن شخصیت در خرید کادو
در نظر گرفتن شخصیت

3- خرید کادو – کادو ساده 

اگر در حال کادو دادن به یک مخاطب نزدیک هستید ، کادو خوبی باید باشد که شما و یک مخاطب می توانید هر دو با آن ارتباط برقرار کنید به کادویی فکر کنید که نماد رابطه شما باشد و به یاد داشته باشید که فکر و تلاش می تواند بیشتر از پول اهمیت داشته باشد.

مثلا کادویی تهیه کنید که به یاد آورنده کارهایی باشد که دو نفره با هم انجام داده اید .با تمام عکس های خود یک دفترچه تهیه کنید. این می تواند یک کادو عالی باشد ، زیرا میتواند برای مخاطب شما خاطراتی را به ارمغان بیاورد.

چیزی ساده مانند دستبند یا گردنبند بسازید تا به مخاطبتان یادآوری کند که چقدر برای شما اهمیت دارد و شما کلی از وقت خود را صرف ساخت آن کردید .

نامه ای بنویسید که چقدر از او قدردانی می کنید به خاطر حضورش در کنار شما و اینکه همیشه پشتیبان شما بوده است .. گاهی اوقات ، یک پیام یا نامه معنی دار می تواند از یک جسم فیزیکی بهتر عمل کند. نامه خود را با یک کادو بدهید این قطعا می تواند یک کادوی عالی باشد .

به یاد داشته باشید متن نامه را خیلی طولانی نکنید . همین در حد یکی دو جمله احساس واقعی خود را بیان کنید کافی است .

برای نوشتن نامه به نکات ممختلفی توجه کنید . شما حتی می توانید بر روی یک لحظه خاص تمرکز کنید ، مانند زمانی که در او نیاز به شما کمک کرد و پشتیبان شما بوده است.

کادوی ساده
کادوی ساده

4- یک تجربه را جایگزین خرید کادو کنید .

حتی می توانید برای ایده آل کردن تجربه خود یک کالای مادی کوچک نیز به او هدیه دهید. صرف وقت با شخصی که دوستش دارید می تواند به آنها نشان دهد که شما حواستان به او هست . تجربیات می توانند حتی از یک کالا که شاید خیلی از آن استفاده نکنند ، سرگرم کننده تر باشد.

مخاطب را برای صرف شام ، نوشیدنی ، کنسرت یا یک فیلم بیرون ببرید . مانند کادو های مادی به این مورد نیز فکر کنید و در مورد شخصیت و علاقه مخاطب خوب تامل کنید و کادو را مطابق آن انتخاب کنید.

اگر مخاطب عاشق تاریخ است او را به یک موزه ببرید . اگر عاشق حیوانات است باغ وحش انتخاب مناسبی است .

کمی غیرمنتظره باشید . مثلا می توانید مخاطب خود را به یک جلسه سوارکاری با اسب ببرید . البته اگر میدانید دوست دارد .

تجریه دو نفره به جای خرید کادو
تجریه دو نفره 

5- پرداخت صورتحساب وام یا اجاره یا …

اگر او از نظر اقتصادی اوقات سختی را پشت سر می گذارند ، به جای کادو گاهی اوقات برداشتن یک بار سنگین از روی دوش او به اندازه یک کادوی مادی و یا تجربی ارزشمند است .

به عنوان مثال ، اگر می دانید که مخاطب شما قصد رفتن به دندانپزشکی برای کار خاصی را دارد می توانید هزینه های را متقبل شوید.

فقط اگر می دانید مخاطب شما از آن قدردانی می کند ، این گزینه را انتخاب کنید. برخی افراد بسیار مغرور هستند و از این کار شما قطعا ناراحت خواهند شد . پس حتما مراقب باشید.

در نظر بگیرید از طرف کسی که همه چیز را دارد ، به یک خیریه اهدا کنید. اگر مخاطب شما اهل کمک کردن است می توانید به خیریه ها به نام او کمک کنید مطمنا هیچ چیزی برای او از این خوشایند تر نیست . مطمئن شوید که امور خیریه چیزی است که به آنها علاقه مند هستند.

به عنوان مثال ، اگر مخاطب شما به حیات وحش اهمیت می دهد ، می توانید به یک مرکز حفاظت از حیوانات هم کمک کنید .

پرداخت صورتحساب یک کادوی مناسب
پرداخت صورتحساب

6- از او بپرسید

اگر میخواهید که بفهمید چه چیزی را برای مخاطبتان باید بخرید می توانید از او بپرسید، اما اگر میخواهید او را شگفت زده بکنید میتوانید غیر مستقیم از او بپرسید و یا اینکه از دوستان و آشنایان او بپرسید که به چه چیزهایی علاقمند است .

مثلا اگر نمی خواهید مستقیم بپرسید ، وانمود کنید که در یک بازی حدس زدنی قرار دارید و از او بخواهید که حدس بزند درون جعبه چیست. مواردی که او حدس می زند را به عنوان ایده های خوب در نظر بگیرید .

7- به چیزهایی که دوست دارد فکر کنید.

اگر او می گوید چیزی به طور خاص می خواهد ، آن را برای او تهیه کنید. اگر خیلی گران است ، چیزی کاملاً متفاوت از او بگیرید. به عنوان مثال ، اگر او می گوید نوع خاصی از عطرو ادکلن  را می خواهد ، اما برای شما خیلی گران است ، به او عطر دیگری ندهید. در عوض ، برایش گردنبند بخرید .

8- به جای خرید کادو ، کادو را خودتان درست کنید.

تهیه کادو نشان می دهد که شما به اندازه کافی  وقت و تلاش می کنید. در هر صورت ، موارد زیر را در نظر بگیرید: از او دوتایی عکس بگیرید و قابی مناسب را برای عکس انتخاب کنید .

بعضی از دختران عاشق گل هستند. اگر او عاشق گیاهان است برایش یک گلدان بگیرید تا بتواند از آن مراقبت کند.

جواهرات را امتحان کنید. این شامل یک گردنبند ، دستبند یا یک جفت گوشواره است. همچنین در خرید جواهرات به نقره و یا طلا بودن آنها نیز توجه کنید . لازم نیست گران باشد ، فقط معنی دار باشد کافی است .

اگر میتوانید یک آلبوم عکس از تصاویر دو نفره تان که شامل مسافرت ها و … می شود را درست کنید . توجه داشته باشید که این کار خیلی زمان زیادی می برد تا واقعاً خوب باشید ، بنابراین اگر تنها شب قبل به آن فکر می کنید ، این فکر را برای سال آینده ذخیره کنید.

9-  او را در یک تاریخ به یاد ماندنی ببرید.

کادو تولد لازم نیست که یک جسم فیزیکی باشد. فقط کاری متفاوت از نحوه معمول بودن خود انجام دهید. به یک رستوران بروید. اگر این خیلی گران است ، او را به یک پیک نیک عاشقانه با شمع و گل ببرید ، طبیعت ، موزه ها ، نقاط دیدنی ، تئاتر و کنسرت را فراموش نکنید ، اگر او به هر یک از این موارد علاقه دارد.

 

10- به او چیزی بدهید که در واقع نیاز دارد .

بعضی اوقات ، در کادو دادن ، ما به این فکر می پردازیم که چگونه کادویی عالی را ارائه دهیم با این حال ، مهمتر این است که در مورد چگونگی تأثیر کادو بر مخاطب شما و اینکه آیا این موضوع برای آنها واقعاً مفید و معنادار است یا خیر بدانید .

به عنوان مثال ، فقط به این دلیل که مخاطب شما واقعاً گربه ها را دوست دارد به این معنی نیست که آنها واقعاً از عروسک های گربه ای هم خوشش می آید .

ه آنها چیزی بدهید که در واقع نیاز دارد .
به او چیزی بدهید که در واقع نیاز دارد .

11- کمی هیجان اضافه کنید

11- قبل از اینکه خریدن کادو را انجام دهید و به او کادو دهید به او بگویید تا حدس زند چه چیزی برایش گرفته اید  اما فاش نکنید که می خواهید کادو دهید. اگر واقعاً نمی توانید کادو را مخفی نگه دارید ، می توانید بگویید  که به آنها کادو می دهید – اما محتوای واقعی را مخفی نگه دارید!

به عنوان مثال ، می توانید بگویید “من دیگر نمیتوانم برای دادن این کادو به تو صبر کنم !”

هیجان در دادن کادو
هیجان در دادن کادو

قسمت 2 – انجام تحقیقات برای انتخاب بهتر

 1- به اطلاعات ساده درباره شخص توجه کنید. توجه ذهنی:

  • جنسیت فرد
  • سن آن ها
  • شیوه زندگی ( مدرن – سنتی )
توجه به اطلاعات ساده
توجه به اطلاعات ساده 

2- اطلاعات برگزیده شخص را به خاطر بسپارید.

در مورد چیزهایی که او دوست دارد یا درباره آنها صحبت می کنند ، فکر کنید ، چه موسیقی ، فیلم ، هنر یا ورزش. در مورد مهارت ها ، استعدادها یا سرگرمی هایی که ممکن است داشته باشد فکر کنید. سعی کنید در هفته های گذشته هر چیزی را که ذکر کرده یا هر چیز دیگری که مورد توجهشان بوده است را به خاطر بسپارید.

عمیق تر حفاری کنید اگر می دانید مثلا به نقاشی علاقه دارد  ، سعی کنید دریابید که چه ترجیحی دارد: اکریلیک ، گواش ، روغن یا آبرنگ.

به خاطر سپردن اطلاعات
به خاطر سپردن اطلاعات

3- پروفایل های رسانه های اجتماعی آنها را بررسی کنید.

آنها ممکن است چیزهایی ارسال کرده اند که مورد توجهشان قرار گرفته است یا اسباب بازی هایی که فکر می کنند جالب هستند. پروفایل های رسانه های اجتماعی همچنین می توانند تصویر بهتری از علایق خود ارائه دهند.

نگاهی به پست های رسانه های اجتماعی آنها بیندازید. اگر پست های زیادی راجع به گل و طبیعت می گذارد به فکر یک گلدان شیک با یک گل زیبا باشید . اگر جواهرات را لایک می کند باید کمی خرج کنید و برای خرید کادو  یک انگشتر زیبا برایش بگیرید .

بررسی پروفایل های رسانه های اجتماعی
بررسی پروفایل های رسانه های اجتماعی

4- با آنها به بازار بروید و ببینید که آنها به چه چیزی نگاه می کنند.

اگر آنها قصد گرفتن کادویی را دارند اما نمی گیرد ، از آن به عنوان یک ایده بالقوه یاد کنید. توجه داشته باشید که چرا آنها تصمیم به مخالفت با مورد گرفتند. آیا دلیلش گرانی آن است؟ یا فقط به سلیقه آنها نیست؟

اگر مخاطب شما در برابر کالایی که خیلی گران است تصمیم به نخریدن گرفتند ، ممکن است آنها از دریافت آن برای تولدشان قدردانی کنند. اما اگر با سلیقه او جور در نمیآید آن را از لیست خود حذف کنید.

رفتن به بازار برای خرید کادو
رفتن به بازار

5- گوش دهید تا ببینید که آیا آنها چیزی را که می خواهند ذکر می کنند.

ممکن است در مورد چیزی که میخواهد بارها در برابر دوستان و همکاران صحبت کرده باشد . به مواردی که در رسانه های اجتماعی ارسال می کنند نیز توجه کنید.

به عنوان مثال ، اگر مخاطب شما تصویری از یک کیت آرایشی خاص را ارسال می کند ، و ذکر می کند که چگونه او آرزو کرده است که آن را داشته باشد ، برای گرفتن آن را در نظر بگیرید!

گوش کردن به حرف های مخاطب برای انتخاب کادو
گوش کردن به حرف های مخاطب برای انتخاب کادو

6- در بین دوستان مشترک خود درخواست کمک کنید.

آنها ممکن است ایده هایی داشته باشند و مایل به کمک باشند. از آنها بپرسید که آیا در گذشته به کسی کادو داده اند ، چگونه آنها نسبت به آن واکنش نشان دادند. این ممکن است به شما ایده خوبی بدهد که چه چیزی را به آنها بدهید  و اگر خوب پیش نرفته است به شما بگوید.

تصویر با عنوان کادو ای برای مخاطبان خود انتخاب کنید مرحله شانزدهم

درخواست کمک از دوستان برای خرید کادو
درخواست کمک از دوستان برای خرید کادو

7- از والدین ، ​​خواهر و برادر یا یکی از اقوام دیگر سؤال کنید.

آنها احتمالاً او را خیلی خوب می شناسند ، و می توانند برخی از توصیه ها را ارائه دهند. آنها ایده های خوبی برای خرید کادو بیشتری نسبت به چیزهایی که اخیراً شخص می خواهد ممکن است داشته باشند.

درخواست کمک از والدین ،خواهر و برادر
درخواست کمک از والدین ،خواهر و برادر

8 – به این فکر کنید که چقدر با گیرنده کادو نزدیک هستید.

از چند سال که آنها را می شناسید ، نگاهی بیندازید ، آنها چه بخشی از زندگی شما هستند و برای آینده شما چقدر مهم هستند.

بهترین مخاطبان سزاوار کادو های شخصی بسیار معنادار هستند که نشان علاقه شما در طی این سال ها به او است.

به افرادی که تازه ملاقات کرده اید کادوی بیش از حد لاکچری و گران ندهید. هدایای گران قیمت ممکن است به آنها این فکر را بدهد که شما فقط سعی در تحت تأثیر قرار دادن آنها دارید ، در حالی که کادوهای بیش از حد شخصی ممکن است خیلی جلوتر بروند   و حس بهتری را به آنها بدهد.

میران نزدیکی خود به مخاطب
میران نزدیکی خود به مخاطب

2- مناسبت کادو را در نظر داشته باشید.

کریسمس و تولد تعطیلات بزرگ و مهمی است که برای آنها کادو بزرگتر قابل قبول است. با این حال ، تعطیلات زیادی مانند سالگرد عروسی و روز ولنتاین وجود دارد که نیاز به سطوح و انواع مختلف کادو دارد.

به عنوان مثال ، کادوی عید می تواند کمی مختصر باشد اما کادوی سالگرد  یا تولد حتما باید سنگ تمام گذاشته شود .

در نظر گرفتن مناسبت کادو
در نظر گرفتن مناسبت کادو

4-بعضی از خرید کادوها را باید با توجه به مناست ها خرید .

مثلا کادوی عروسی میتواند پول ، سکه و یا یک وسیله خانگی باشد حال آنکه کادوی تولد باید چیزی شخصی تر مثل یک دکوری یا جواهرات یا … باشد .

خرید کادو با توجه به مناسبت
کادو با توجه به مناسبت

5- یک پوشش مناسب ( کادوپیچ) پیدا کنید.

روکش کادو بسیار مؤثر است. در صورتی که برای عروسی به او کادو می دهید می توانید از یک جلد کادویی از قلب استفاده کنید. اگر می خواهید مادر شوید ، می توانید از پوشش کادو کودک استفاده کنید. اگر در روز تولد او باشد ، می توانید از کادو ای از طراحی بادکنک یا بسته بندی کادو طراحی شده از زنگ استفاده کنید. یا اگر این مناسبت شخصی شما باشد می توانید بسته بندی کادو ای را با تصاویر خود و تصاویر او ایجاد کنید. فقط شما و او

کادوپیچ کردن
کادوپیچ کردن

در پایان این مقاله شما را با چند نمونه کادویی از محصولات فروشگاه اینترنتی شادی کده آشنا می کنیم .


1- خرید کادو – دکوری ها

محصولات دکوری جز جدایی ناپذیر هدیه ها می باشند . این محصولات به دلیل تنوعی که در طرح ها و قیمت هایشان می باد بسیار پرطرفدار هستند . وسایل دکوری شامل انواع گلدان ها ، عروسک ، انواع ساعت، سبدهای حصیری ، میزهای دکوری دیوارکوب ها و … می باشد .یادتان باشد در هنگام خرید این محصولات به اندازه و جنس آن دقت کنید .

دکوری
دکوری

2- خرید کادو – عطر و ادکلن

عطرها همیشه یکی از بهترین و امن ترین انتخاب ها برای کادو دادن بوده است . در انتخاب عطر و ادکلن دقت لازم را به خرج دهید چرا که در رایحه های مختلفی عرضه می شوند . از رایحه های معمولی و سبک گرفته تا رایحه های تند و سنگین . بسته به سلیقه مخاطبتان یکی را انتخاب کنید. اگر میخواهید با اطمینان خرید کنید به سراغ کشوی او بروید و ببینید از چه عطر یا ادکلن هایی استفاده می کند. این روش شما را در انتخاب بهتر یاری می دهد.

عطر و ادکلن
عطر و ادکلن

3- خرید کادو – محصولات دیجیتال

اگر مخاطب شما علاقه زیادی به انواع محصولات دیجیتالی دارد پس پیشنهاد میکنیم تا به فکر خرید یک محصول دیجیتال عالی باشید . انواع هدزفری و اسپیکرها برای گوش کردن به یک موسیقی عالی وساعت های هوشمند شیک می توانند گزینه های خوبی برای کادو دادن به خصوص به جوان تر ها باشند .

محصولات دیجیتال
محصولات دیجیتال

4- انواع ساعت

ساعت ها در انواع گوناگونی از مچی و رومیزی گرفته تا ساعت های دکوری وجود دارند . بسته به سلیقه مخاطب خود می توانید ساعت های گوناگونی را در شادی کده مشاهده کنید .

اگر مخاطب شما جوان است از ساعت های هوشمند و مچی به روز و شیک استفاده کنید . برای خرید کادو برای سایر سلیقه ها می توانید از ساعت های رومیزی و دکوری استفاده کنید .

خرید کادو ساعت
خرید کادو ساعت

5- خرید کادو – لوازم جشن

اگر قصد دارید تا یک جشن خوب از سالگرد گرفته تا تولد را برگزاری کنید شادی کده می تواند انواع لوازم جشن های شما را برایتان تهیه کند . انواع بادکنک ها ريال ریسه ها ، تم تولد برای خردسال و بزرگسال ، ظروف یکبار مصرف ، شمع و … را می توانید از فروشگاه اینترنتی شادی کده تهیه فرمایید .

لوازم جشن
لوازم جشن

6- خرید کادو – کارت دعوت

همونطور که در این مقاله به آن اشاره شد کارت دعوت جزیی از بخش های یک مراسم است . با کارت دعوت سفارشی می توانید دقیقا آنچه را که می خواهید پیاده کنید . شادی کده می تواند انواع کارت های دعوت متناسب با تم شما را به شما پیشنهاد دهد .

کارت دعوت جشن
کارت دعوت جشن

7- خرید کادو – کادوی نوزاد

چه چیزی را باید به یک نوزاد تازه متولد شده بدهیم ؟ وقتی نمی دانید چه چیزی را برای یک  نوزاد بخرید ، خواه کودک بهترین دوست ، خواهر ، همکار یا همسایه شما باشد ، این سؤال بسیار پیش می آید . انواع اسباب بازی ها میتواند کادوی مناسبی برای کودکان و حتی نوزادان باشد . ما در شادی کده کادوهای ویژه ای را برای نوزادان تهیه کرده ایم . انواع کادوی نوزاد را در شادی کده می توانید تهیه کنید .

کادوی نوزاد
کادوی نوزاد

8- لوازم قنادی

اگر برای جشن خود تصمیم دارید تا آستین ها را بالا زده و خود کیک و شیرینی را درست کنید حتما به لوازم قنادی نیاز پیدا می کنید . از جمله به انوع قالب ها و … ما در شادی کده انواع لوازم قنادی را برای شما تهیه کرده ایم .

لوازم قنادی
لوازم قنادی

9- اسباب بازی

کودکان همیشه عاشق اسباب بازی هیشان هستند . هیچ چیزی به اندازه یک اسباب بازی نمیتواند انها را خوشحال کند . پسر ها عاشق ربات ها و ادم اهنی ها و ماشین ها هستند . دخترها نیز عاشق عروسک هایشان اند . اینها همیشه می تواند بهترین کادو به خصوص برای تولدشان باشد . اسباب بازی ها را مطابق سن کودک خود بخرید تا او از آن لذت ببرد . شادی کده خوشحال است که توانسته انواع اسباب بازی ها را برای  یک خرید کادو خوب شما تهیه کند .

اسباب بازی
اسباب بازی

10- خرید کادو – انواع دستبند

دست بندهای زنانه و مردانه بسیاری در بازار موجود هستند . برخی از آنها با سنگ های گران قیمت ساخته شده اند و برخی دیگر ساده و پلاستیکی اند . اما نکته مهم این است که با دادن یک دستبند زیبا به همسر خود همیشه او با دیدن دستبند به ساد شما خواهد افتاد .

دستبند
دستبند

source

همچنان بخوانید


فروشگاه اینترنتی شادی کده ارائه دهنده انواع وسایل جشن و کادویی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *