ظروف یکبار مصرف
ظروف یکبار مصرف

ظروف یکبار مصرف :  پلاستیک به دسته‌ای از مواد مصنوعی یا نیمه مصنوعی گویند که از فرایند بسپارش یا پلیمریزاسیون بدست می‌آیند. پلاستیک‌ها دسته‌ای از بسپارهای افزایشی یا تراکمی هستند.پلاستیک ها به طور گسترده ای با زندگی ما در هم تنیده شده اند . این صنعت قابلیت اشتغال و سودآوری بالایی را ایجاد کرده است و با سیاست گذاری های صحیح می توان نقطه روشنی را برای آن متصور بود .

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی ، استفاده از ظروف یکبار مصرف بسیار رایج شده است. در اکثر رستوران‌ها و اداره‌ها  و میهمانی ها معمولا غذا را در ظروف یکبار مصرف سرو می‌کنند.

ظروف یکبار مصرف جزو ثابت جشن ها و میهمانی های شماست . زمان استفاده از این ظروف دیگر نیازی به  صرف زمان زیاد در آشپزخانه برای شستشو و نظافت ظروف ندارید و کارها در میهمانی شما خیلی سریع پیش می رود . این ظروف دارای تنوع بسیار بالایی می باشند تا بتواند همه نیازهای شما را برآورده کند . همچین این ظروف در دو نوع کلی معمولی و لوکس ارائه می شود . مدل ها معمولی را حتما تا به حال دیده اید این مدل ها به دلیل قیمت مناسب و کارایی بالا بیشترین طرفدار را در بازارها دارند . یا این حال اگر یک مهمانی شیک می خواهید می توانید از ظرف یکبارمصرف لوکس استفاده کنید . این ظروف دارای طرح ها و رنگ های متنوع و بسیار زیبایی هستند .

ما در این مقاله شما را با اقلام مختلف ظروف پلاستیکی در دو نوع معمولی و لوکس آشنا می کنیم تا دقیقا بدانید که چه چیزهایی را باید بخرید تا نیازهای شما در یک مهمای یا حتی نیازهای روزمره برطرف شود .

1- ظروف یکبار مصرف – لیوان یکبار مصرف

یکی از دسته بندی های ظروف یکبار مصرف لیوان های یکبار مصرف می باشد که در دو نوع پلاستیکی و کاغذی وجود دارند . اگر میخواهید مواد خوراکی داغ مانند چای یا قهوه بنوشید تیم شادی کده لیوان های کاغذی را به شما پیشنهاد می دهد . این لیوان ها برای مواد خوراکی داغ بسیار عالی است و از جنس کاغذ می باشند . طرح های بسیار شیک و زیبایی دارند و مقرون به صرفه نیز هستند .

اما لیوان های یکبار مصرف پلاستیکی که اغلب از جنس پلی استایرن – پلی پروپیلن ساخته می شوند با توجه به قیمت بسیار ارزان می تواند برای خرید های زیاد مورد استفاده قرار گیرند . ترجیحا بهتر است برای مواد خوراکی داغ از ایوان کاغذی استفاده شود و لیوان های پلاستیکی را برای مواد خوراکی سرد مصرف کنید .

موارد استفاده لیوان های کیبار مصرف چه از نوع کاغذی و یا پلاستیکی شامل رستوران ها ، میهمانی ها , جشن ها و عزاداری ها و مصارف روزمره خانگی می باشد . اغلب این ایوان ها ظرفت حدوی 200 سی سی را دارند و برای آب , قهوه , چای , سایر نوشیدنی های سرد و گرم , نوشابه , دمنوش مورد استفاده قرار می گیرند .

فراموش نکنید لیوان های یکبار مصرف در دو نوع لوکس و معمولی در بازار ها موجود هستند پس اگر میخواهید تا یک مهمانی شیک برگذار کنید حتما لیوان های لوکس را هم در نظر بگیرید .

یک مدل دیگر از لیوان های یکبار مصرف ظروف دسر می باشد . که به دسر خوری معروف هستند . دسرخوری ها در طرح های مختلف قلب ، مربع ، کاکتوس ، نیلوفر و … موجود هستند .

در نهایت تیم شادی کده به شما لیوان گیاهی که ساخته شده از مواد طبیعی گیاهی نظیر نشاسته ذرت، سیب زمینی و گندم می باشد را به شما معرفی می کند . از آن جایی که این ظروف قابلیت تجزیه سریع در خاک را دارند اثرات سوء زیست محیطی نیز ندارند و همچنین به دلیل ماهیت مواد تشکیل دهنده آن هیچ گونه ضرری برای سلامت انسان ندارند .

لیوان یکبار مصرف
لیوان یکبار مصرف
لیوان یکبار مصرف کاغذی
لیوان یکبار مصرف کاغذی
لیوان یک بار مصرف گیاهی
لیوان یک بار مصرف گیاهی
دسرخوری یکبار مصرف
دسرخوری یکبار مصرف

خرید انواع لیوان یکبار مصرف


2- ظروف یکبار مصرف – بشقاب یکبار مصرف

بشقاب های پلاستیکی همانند لیوان ها دارای دو نوع کاغذی و پلاستیکی هستند . اگر می خواهید از این بشقاب ها برای سرو میوه و دسرهای سرد و … استفاده کنید نوع پلاستیکی آن برای شما بسیار مقرون به صرفه و مناسب است اما اگر می خواهید تا برای سرو غذای های گرم و داغ استفاده کنید بشقاب های کاغذی گزینه ای مناسی هستند .

نوع فانتزی و لوکس آن نیز در میهمانی های شیک و پر زرق و برق می تواند استفاده شود . انواع لوکس آن شامل بشقاب های خورشیدی و خورشت خوری با طرح های هگزا و کوهسار می باشد .

بشقاب های یکبار مصرف نوع سومی نیز دارند که آن بشقاب های آلمینیومی می باشد . که گنجایش 680 سی سی را دارند. و همانطور که از نامشان پیداست سخته شده از جنس آلمینیوم هستند که این باعث می شود شما بتوانید انواع مواد خوراکی داغ یا سرد را داخل آن بگذارید . موارد استفاده این بشقاب ها در جشن ها و رستوران ها می باشد .

بشقاب های گیاهی یکبار مصرف نیز در سایز بندی های مختلف در بازارها موجود هستند. به یاد داشته باشید ظروف یکبار مصرف گیاهی به طور طبیعی پس از 6 ماه به طبیعت باز میگردند و سلامتی شما را نیز حفظ می کنند .

بشقاب یکبار مصرف لوکس
بشقاب یکبار مصرف لوکس
بشقاب یکبار مصرف
بشقاب یکبار مصرف لوکس
بشقاب یکبار مصرف گیاهی
بشقاب یکبار مصرف گیاهی

خرید انواع بشقاب یکبار مصرف


3-ظروف یکبار مصرف – پیش دستی یکبار مصرف

پیش دستی ها حدودا یک سایز از بشقاب ها کوچکترند و برای مواردی نظیر دسر و میوه می توانند استفاده شوند . موارد لوکس و فانتزی آن در در طرح های بسیار متنوعی موجود هستند. پیش دستی های خورشیدی ، کوهسار و … در رنگ های مختلف از انواع متنوع پیش دستی های یکبار مصرف هستند . همچنی انواع آلومینیومی و گیاهی آن نیز در صورتی که میخواهید کملا برای سلامتی شما مضر نباشند در بازار ها موجود هستند .

پیش دستی یکبار مصرف ستاره ای
پیش دستی یکبار مصرف ستاره ای
پیش دستی یکبار مصرف کریستالی
پیش دستی یکبار مصرف کریستالی
پیش دستی یکبار مصرف
پیش دستی یکبار مصرف

خرید انواع پیش دستی یکبار مصرف


4- ظروف یکبار مصرف – دیس ، سینی و پیرکس

این دسته شامل انواع دیس معمولی پلاستیکی که با ضخامت ها و سایزهای مختلف در بازار موجود هستند می باشد . برخی حالت ساده دارند و برخی نیز در کف آن ها از طرح بندی های مختلفی استفاده شده است .

مدل دیگری که در دیس ها وجود دارد دیس فوم می باشد که وزن بسیار سبکی دارند .

اگر بخواهید راجع به انواع دیگر این محصولات بدانید می توان به دیس های آلمینیومی که بیشتر در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین سینی های ضخیم پلاستیکی که باری سرو غذاها و نوشیدنی ها می توانید از آن استفاده کنید .

طبق معمول مدل های گیاهی این دسته از محصولات نیز وجود دارند که برای سلامتی انسان و محیط زیست بسیار مفید هستند اما باید قیمت تمام شده آن ها را نیز در نظر گرفت .

دیس ، سینی و پیرکس
دیس یکبار مصرف
دیس ، سینی و پیرکس
پیرکس درب دار

خرید انواع دیس ، سینی و پیرکس یکبار مصرف


5- ظروف یکبار مصرف -کاسه و پیاله 

حتما تا کنون متوجه شده اید که ظروف یکبار مصرف تنوع بسیار بالایی دارند . در ادامه این مقاله شما را انواع کاسه و پیاله های یکبار مصرف آشنا می کنیم . کاسه های پلاستیکی در دو نوع معمولی و خورشتی دسته بندی می شوند که هر کدام موارد مصرف مربوط به خود را دارد . طرح های اطلسی که برای قالب های ژله و بستنی مورد استفاده هم قرار می گیرند .

کاسه بستنی نیز یکی دیگر از انواع این مدل ها می باشد که می تواند برای سرو بستنی مورد استفاده قرار گیرد .

برخی از کاسه ها فانتزی و لوکس می باشند این مدل ها در سایز های مختلف و مدل های لبه و کف زیبا و فانتزی ارائه می شوند . طرح های ارکیده وبستنی خوری های شیک و زیبا از انواع این مدل های فانتزی می باشند .

همچنین مدل های گیاهی سالم این محصولات نیز در بازار ها موجود هستند که می توانید از آنها استفاده کنید .

کاسه بستنی طرح کاسه ارکیده
کاسه بستنی طرح کاسه ارکیده
پیاله یکبار مصرف لوکس
پیاله یکبار مصرف لوکس
پیاله و کاسه یکبار مصرف
پیاله و کاسه یکبار مصرف

خرید انواع کاسه و پیاله یکبار مصرف


6- ظروف یکبار مصرف – قاشق و چنگال و کارد

قاشق و چنگال و کارد از واجبات هر مراسم و میهمانی می باشد . شما حتما همراه با انواع ظروف پلاستیکی که شامل بشقاب ، دیس  و … که در بالا گفته شد به قاشق و چنگال و کارد هم نیاز دارید . در مورد انواع این محصولات می توان به قاشق های غذای پلاستیکی معمولی ، فانتزی ، بستنی خوری ، چنگال های دو شاخ و سه شاخ ، کارد غذا ، میوه و کیک اشاره کرد .

قاشق های گود و قاشق های لوزی مانند می تواند از انواع مختلف قاشق باشند.چنگال های دو شاخ و سه شاخ بسته به نوع استفاده شما می تواند گزینه های خوبی برای چنگال ها باشد . قاشق های بستنی که طول آنها کمتر است و کمی گود ترند و در رنگ ها و مدل ها گوناگونی عرضه می شوند.

قاشق و چنگال و کارد یکبار مصرف
قاشق و چنگال و کارد یکبار مصرف
قاشق و چنگال و کارد
قاشق بستنی

خرید انواع قاشق و چنگال و کارد یکبار مصرف


7- ظروف یکبار مصرف – سفره یکبار مصرف

سفره در فرهنگ ما نقشی عمیق دارد . اما در میهمانی ها زمانی که همه غذا خود را خوردند با یک سفره بسیار شلوغ و کثیف مواجهه خواهی بود که تمیز کردن و شستن آن زمان زیادی را تلف خواهد کرد . بنابراین پیشنها شادی کده به شما استفاده از سفره های یکبار مصرف می باشد که پس از صرف غذا به راحتی جمع می شود و دور انداخته می شود .

سفره ها در سه مدل کاغذی که با طرح گل می باشند و وبسیار شیک هستند و طرح نایلونی که بسیار مقرون به صرفه می باشد و در مدل های گوناگون در بازار ها موجود هستند و طرح ضخیم و لوکس که همانگونه که از نامش پیداشت ضخامت بالایی دارد نسبت به دو مدل قبل و کیفیت و طرح های بسیار زیبا و لوکسی دارند .

سفره یکبار مصرف معمولی
سفره یکبار مصرف معمولی
سفره یکبار مصرف طرح گلناز
سفره یکبار مصرف طرح گلناز

خرید سفره یکبار مصرف


8- انواع نی یکبار مصرف

نی ها در دو نوع ساده و فانتزی قرار میگیرند و برای رستوران ها ، مصارف خانگی و … مناسب هستند .  نی های ساده که در رنگ های متنوعی در بازار ها مجود هستند را حتما تا کنون دیده اید . نی های فانتزی نیز اغلب  آیس پک یا مارپیچی مانند می باشند .

انواع نی یکبار مصرف
انواع نی یکبار مصرف
انواع نی یکبار مصرف مارپیچی
انواع نی یکبار مصرف مارپیچی

خرید انواع نی یکبار مصرف


9- دستکش یکبار مصرف

دستکش های یکبارمصرف انواع گوناگونی دارند . اولین مدل آن شامل دستکش های نایلونی و مقرون به صرفه می باشند که برای مصارف خانگی بسیار مناسب هستند .

نوع دوم دستکش های لاتکس هستند که موارد مصرف آن در پزشکی ، آزمایشگاهی ، آرایشگری و … که با مواد شیمیایی در تماس هستند می باشد .

نوع سوم آن دستکش های خانگی می باشند که برای شسشوی ظرف ها اغلب استفاده می شوند در دو نوع ساق بلند و ساق کوتاه هستند .

دستکش یکبار مصرف لاتکس
دستکش یکبار مصرف لاتکس
دستکش یکبار مصرف نایلونی
دستکش یکبار مصرف نایلونی

خرید انواع دستکش یکبار مصرف


10- فویل های آلومینیومی

این دسته از فویل ها برای مصارف خانگی و رستورانی مورد نیاز هستند . به طور مثال با کشیدن آن بر روی غذا گرمای غذا حفظ می شود و گرم باقی می ماند . همچنین از این فویل ها به عنوان روکش نیز استفاده می شود .

فویل های آلومینیومی
فویل های آلومینیومی

خرید انواع فویل های آلومینیومی


11- سیخ های چوبی

حتما برای شما نیز پیش آمده که به سفر بروید و بخواهید جوجه درست کنید . سیخ های چوبی می تواند گزینه ی بسیار خوبی برای این موضوع باشد . علاوه بر سیخ های فلزی جای کمتری می گیرند و مقرون به صرفه هستند .

سیخ های چوبی
سیخ های چوبی

خرید سیخ های چوبی


تا کنون به شما درباره انواع ظروف یکبارمصرف توضیحاتی دادیم اما اکنون می خواهید در مورد ظروف یکبار مصرفی که برای بسته بندی کردن مورد استفاده قرار میگیرد توضیح دهیم

12- ظروف یکبار مصرف بسته بندی غذا و سالاد

انواع ظروف یکبار مصرف برای بسته بندی غذا و سالاد وجود دارند

رایج ترین نوع این ظروف مدل فومی درب دار آن می باشد که برای ریختن غذا و مواد خوراکی استفاده می شود . همچنین ظروف پلاستیکی و یکبار مصرف کرکره ای نیز از انواع پرطرفدار این محصولات می باشند .

به طور مثال ظروف آلومینیومی بسته بندی شامل دیس های بزرگ و متوسط ، ظروف دو خانه ، ظروف با قابلین باز و بسته شدن و درب دار که هم برای غذا و هم برای سالاد استفاده می شوند و … می باشند که هر کدام بسته به نوع کاربری که دارد مورد استفاده قرار میگیرد .

ظروف یکبار مصرف بسته بندی غذا و سالاد
ظروف یکبار مصرف بسته بندی غذا و سالاد آلومینیومی
ظروف یکبار مصرف بسته بندی غذا و سالاد
ظروف یکبار مصرف بسته بندی غذا و سالاد آلومینیومی
ظروف یکبار مصرف بسته بندی غذا و سالاد
دیس بزرگ غذا

خرید انواع ظروف بسته بندی غذا


13- ظروف یکبار مصرف – گوشت ، قارچ و سبزیجات

ظروف یکبار مصرف جاگوشتی ، دیس های جوجه و دیس فوم برای انواع کباب و ظرف بسته بندی قارچ از انواع گوناگون این دسته از محصولات می باشند .

جاگوشتی های معمولی دو سانتی و ضخیم چهار وشش سانتی گزینه ای خوبی برای نگهداری گوشت ها می باشند. دیس های معمولی و دوپرسی های 2 ، 3 و 5 سانتی هم می توانند گزینه های مناسبی باشند .

گوشت ، قارچ و سبزیجات
ظرف یکبار مصرف جوجه
گوشت ، قارچ و سبزیجات
ظرف یکبار مصرف قارچ
گوشت ، قارچ و سبزیجات
ظرف یکبار مصرف جاگوشتی

خرید انواع ظروف یکبار مصرف مناسب جای گوشت و قارچ و جوجه


14- ظروف در دار پلمپ شونده

انواع ظروف در دار و سطل های با درب پلمپ شونده در بازار ها موجود هستند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید . ظروفی با حجم های گوناگون از 1100 سی سی تا 300 سی سی و کاربردهای گوناگون نظیر خورشتی و … و مدل های گوناگون نظیر چهار گوش ، دایره ای درب دار و …

ظروف در دار پلمپ شونده
سطل 1100 سی سی با درب پلمپ شونده
ظروف در دار پلمپ شونده
ظرف 4 گوش پلمپ شونده در دار

خرید انواع ظروف یکبار مصرف در دار پلمپ شونده


15- شکلات و شیرینی و عسل

ظروف پلاستیکی گوناگونی برای شیرینی و شکلات عرضه شده ظروف چند قسمتی  6 لبه ، 4 لبه ، جعبه های مسقطی گرد و چهار گوش ، ستاره ای شکل ، صندوقچه ای و … که بنا بر استفاده شما می تواند کاربرد داشته باشد .

شکلات و شیرینی و عسل
جعبه بیضی شرینی خوری
شکلات و شیرینی و عسل
6 مغز لبه بلند با تیغه

خرید انواع ظروف پلاستیکی شکلات و شیرینی و عسل


16- ظروف یکبار مصرف – سطل

انواع گوناگونی از سطل های یکبار مصرف موجو هستند . سطل ماستی پلی استایرن معروف ترین و پر فروش ترین نوع سطل ها می باشد که برای انواع خوراکی ها و حتی مایعات می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

سطل یکبار مصرف
سطل یکبار مصرف

خرید انواع سطل یکبار مصرف


17- ظروف یکبار مصرف – جا تخم مرغی

برای نگهداری تخم مرغ ها در یخچال جای مخصوص ندارید ؟ ظروف بسته بندی تخم مرغ می تواند گزینه مناسبی برای قرا دادن تخم مرغ ها باشند . این ظروف نیز در ابعاد و تعداد تخم مرغ مختلف موجود هستند .

جا تخم مرغی
جا تخم مرغی

خرید انواع جا تخم مرغی


حال در ادامه این مقاله ما قصد داریم تا شما را با  انواع نایلون ، نایلکس و سلفون نیز آشنا کنیم . این دسته یکی از پر فروش ترین های ظروف یکبار مصرف محسوب می شوند.

نایلون

این دسته از محصولات به دو قسمت دسته ساده و چاپی یا رولی و عریض قرار می گیرند. حالت های چاپی با طرح های متنوع و زیبا می تواند انتخاب مناسبی باشد .

نایلون
نایلون

خرید نایلون


18-ظروف یکبار مصرف- نایلکس

نایلکس ها در سه نوع شفاف دسته دار که رایج ترین نوع نایلکس ها می باشند و همچنین شیری و رنگی و مشکی که کیفیت پایین تری نسبت به نایلکس های شفاف دارند و آخرین مدل نایلکس های نانی هستند که سایز های بزرگ نظیر 60*90 دارند

نایلکس
نایلکس

خرید نایلکس


19-ظروف یکبار مصرف-  کیسه فریزر

حتما برای شما پیش آمده که گوشت ها را قطعه قطعه کرده باشید و بخواهید در فریزر قرار دهید . کیسه فریزر بهترین انتخاب برای شماست . کیشه فریزرهای جعبه ای ، رولی و فله ای انواع مختلف این دسته ها می باشند .

کیسه فریزر معمولی
کیسه فریزر معمولی
کیسه فریزر جعبه ای
کیسه فریزر جعبه ای

خرید کیسه فریزر


20 – ظروف یکبار مصرف- کیسه زباله

کیسه زباله ها در انواع رولی و فله ای موجود هستند و در میهمانی ها و زنگی روزمره شما بسیار مفید هستند .

کیسه زباله
کیسه زباله

خرید کیسه زباله


21-ظروف یکبار مصرف – کیسه های زیپ دار

کیسه های زیپ دار برای راحتی کار شما طراحی شده اند و به راحتی از قسمت بالا قابل باز یا بسته کردن می باشد .

کیسه های زیپ دار
کیسه های زیپ دار

خرید کیسه زیپ دار


21- ظروف یکبار مصرف –  سلفون

سلفون ها بسیار پرکاربرد هستند انها مواد غذایی را تازه نگه می دارند و از نشستن گرد و غبار بر روی مواد غذایی جلوگیری می کنند . همچنین به  زیبایی سفره شما نیز کمک می کنند . در دو نوع یک بار مصرف و رولی در بازارها نیز موجود هستند .

سلفون
سلفون

خرید سلفون


22- ظروف یکبار مصرف – مواد بهداشتی و دستمال کاغذی

انواع دستمال کاغذی ، دستمال کاغذی رولی ، دستمال آشپزخانه ، خلال دندان می تواند در این دسته ها قرار گیرید .

دستمال کاغذی
دستمال کاغذی
دستمال کاغذی
دستمال کاغذی
دستمال توالت
دستمال توالت

خرید انواع دستمال کاغذی 


فروشگاه اینترنتی شادی کده تمام سعی خود را بر این گذاشته است تا بتواند محصولی با کیفیت و درجه یک را تحویل شما مشتریان عزیز دهد . ما در شادی کده انواع ظروف یکبار مصرف را با قیمت تولیدی و بسیار ارزان به مشتریان خود تحویل می دهیم . در شادی کده به علت حذف نقش واسطه شما قیمت پایین تری را برای محصول مورد نظر خود پرداخت خواهید کرد .

فروشگاه اینترنتی شادی کده همچنین آمادگی خود را برای همکاری با خریدارن عمده نیز اعلام میکند . بنابراین تمامی همکارن ما در این حوزه می توانند با شماره های درج شده در سایت جهت سفارش عمده خود تماس بگیرند .

تیم ما تلاش می کند تا سفارشات شما را به صورت فوری و بلادرنگ آماده و برای شما در سراسر نقاط ایران ارسال کند . همچنین تیم شادی کده آماده است تا انواع مختلف ظروف یکبار مصرف  از قبیل لوکس و یا معمولی را برای شما کاربران ارسال کند .

شما همچنین در شادی کده می توانید انواع مختلف لوازم جشن ها و مراسم های خود را بیابید.


فروشگاه اینترنتی شادی کده ارائه دهنده انواع ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ، کاغذی و گیاهی


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *